Amine Bahar Yaltı Küroğlu

Bahar Küroğlu

1985 yılı Bergama doğumluyum. Uzun yıllar aldığım müzik eğitiminden sonra kararımı değiştirerek Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde Resim Eğitimi aldım.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı’ndan Onur Belgesi ile mezun oldum. Uzun yıllardır Grafik Tasarım Uzmanı olarak Reklam Ajanslarında ve Yazılım Şirketlerinde hizmet vermeye devam ediyorum.

Mesleğimi profesyonel olarak ilk adım attığım, her sene yepyeni şeyler öğrendiğim, öğrendiklerimi paylaşabildiğim kadar çok paylaştığım 20. Yılımı kutluyorum bu yıl.

Bu süreçte fotoğraf ve resim alanında bireysel, karma ve yarışmalı sergiler olarak toplamda 33 sergiye katıldım ve heyecanla söyleyebilirim ki bu sene de kendi gelişim ve değişimimden ilham alarak başladığım yeni bir interaktif resim sergi hazırlığı içerisindeyim.

Kişisel gelişim yolculuğum kendime yaşam koçu olmakla başladı ve tüm çalışmalarımı disiplinler arası etkileşimden yararlanarak hazırlıyorum ve uyguluyorum.

Bu süreçte mesleğimi geliştirmek için aldığım eğitimlerle birlikte;

Usui Reiki I Sertifikası, Reiki Master Teacher Korhan Kadir Karacan,

Psikopedagojik açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Çocuk Resim Testleri Sertifikası Adnan Menderes Üniversitesi,

Renklerin Analizi Kursu bitirme sertifikası, Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir ve

Uluslararası onaylı EDUCERT Sanat Terapisi Sertifikası , Psikiyatrist Doktor Hira Selma Kalkan ile İstanbul Kent Üniversitesi’ nde gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerini almış bulunmaktayım.

Ve tabi ki sayısız kitap, film, spor, şifa ve nefes egzersizleri ve meditasyon…

Artık bir çok bilgiyi deneyimlemiş ve özümsemiş olarak, aldığım eğitimleri harmanlayıp kendi enerjimi de içine katarak sizlerle paylaşıyorum. ..

Hadi gelin yaşam yolculuğumuzu birlikte daha keyifli hale getirelim

Comments are closed.