Hüseyin Güngör

16 yaşımda depresyon benzeri bir durumda olduğumu hissettiğim anda benim için her şey çok geçti. Yaklaşık 6 ay boyunca beni pençelerine alan bu zihinsel durum ev ve okul arasında sıkışmama, arkadaşlarımla konuşmama, beni derin bir hüzün ve mutsuzluğa sürüklüyordu.

O dönemde ailem ve çevremle olan iletişimsizliğim bir çok arkadaşımın dikkatini çekmişti.O dönemde kişisel gelişim ile ilgili bir çok kitap okuyan yakın bir arkadaşım bana self hipnozu önermişti.

En başta bana yardımcı olamayacağını düşünsem de ne kaybederim diye düşünerek kitaplar okuyarak öğrenip self hipnoz yapmaya başladım.2 aylık süre boyunca yaptığım çalışmalar sonunda yeni bir ben ortaya çıkmıştı.Hayata daha mutlu ve güzel bir gözle bakabilmeye başladım.Daha sonraları bu yöntemleri çevremdekilerle paylaştım.Bazı yöntemlerin herkeste işe yaramadığını gördüm veya ben tam konuya hakim değildim.

Bu yüzden asistanlık yaparak bir kurumda hipnoz eğitimi almaya başladım ve ondan sonra daha farklı terapi yöntemlerini kendime kattım.

Aldığım eğitimleri kendime has Pareto ve Parkinson Prensipleri ile uygulaması daha kolay ve daha etkili eğitimler haline getirdim.

Türkiye’deki Hipnoz eğitimlerinde eğitime katılan kişilerin eğitimin sonunda sadece %20 si hipnozu iyi uygulayabilirken geliştirdiğim uygulamaya dayalı hipnoz eğitimim ile bu oranı %100 seviyesine çıkardım.

Mind Academy İnternational da Hypnosis ve Hipnoterapy eğitimi aldım.
2011 yılında Bilimsel Hipnoz Akademisi Derneğinin en genç üyesi olarak kayıtlara geçtim.
Bilimsel Hipnoz Derneği tarafından 2012 yılında Türkiye’nin en Genç ve Başarılı Hipnotisti seçildim.
Mind Academy İnternational da Hızlı ve Anlık Hipnoz Eğitmeni olarak çalıştım.
Confort Zone çalışmaları ile danışanlarıma özgüvenli yaşama sanatını gösterdim.
NLP eğitimini Kişisel Gelişim Dünyasında tamamladım ve verdiğim tez ile bir çok kişinin faydalanabileceği Çarpıcı Yaklaşım eğitimini oluşturdum.
Ayla Şimşek Danışmanlıktan Yaşam Koçluğu Eğitimi Aldım(Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)
Usui Reiki üzerine eğitim aldım.
EMDR tekniği üzerine eğitim aldım.
EFT üzerine eğitim aldım.
İleri Düzey Hafıza teknikleri üzerine eğitim aldım.
Aynı zamanda yaklaşık 4 senedir youtube ta Hipnoz,kadın erkek ilişkileri, ikna ve kişisel gelişim üzerine videolar çekiyorum.Şuanda ise Youtube ta 40.000 Odaklı Abone sayısına ulaştık.
Şuanda ise 10 senelik bir tecrübe ile hipnotik yaşam koçluğu yapıyor ve aynı zamanda Hipnoz-Regresyon Terapisi ile ilgili eğitimler veriyorum.

Comments are closed.