Klinik Refleksoloji

KLİNİK REFLEKSOLOJİ AYAK MASAJI DEĞİL ,YARDIMCI TEDAVİDİR!
Klinik Refleksoloji, el ve ayak tabanındaki belirli sinir uçlarından beyne sinyaller göndererek gelim gidim sinirleriyle, beynin iyileştirilmek istenen organa geri dönüş yapmasıyla birlikte vücudun kendi kendini iyileştirme sürecini başlatmasıdır.
KLİNİK REFLEKSOLOJİ 2014 yılından itibaren SAĞLIK BAKANLIĞImız tarafından “YARDIMCI TEDAVİ” olarak tanınmış ve bundan sonra ülkemizde pek çok hastane, özel kurum ve rehabilitasyon merkezlerinde uygulanmaya başlamıştır.

*0- 3 yaş aralığında uygulanan refleksoloji seanslarının çocukların zeka kapasitesini %60 arttırdığı Rusyada yapılan bir araştırma ile kanıtlanmıştır.
*Hamileliğin orta döneminde yapılan refleksolojinin tüm bedeni rahatlatıp işleyişini düzenleyerek rahat bir gebelik dönemi sağladığı,gebeliğin son aylarında uygulanan refleksoloji seanslarının ise doğum sancısını azalttığı, bedeni kolay doğuma hazırladığı görülmüştür.
*Otistik,hiperaktif,disleksili çocuklarda beyin lobları uyarılarak her iki beyin lobunun denge ve senkronizasyon içinde çalıştığı ,agresif davranışların azaldığı,yeme problemlerinin azaldığı,bağırsak hareketlerinin düzene girdiği,rehavetin ortadan kaldırıldığı,konuşma merkezi uyarılarak daha rahat ve etkili konuştukları,sosyal davranışlarda olumlu artış,adaptasyonda,odaklanmada ,dikkatte,algılamada,motor becerilerde,dengede,ders başarısında artış gözlemlenmiştir.
*Selebral palsili çocuklarda düzenli tedavi ile kaslarda gelişme,ince ve kaba motor becerilerde belirgin artış,beyinsel faaliyetlerde,öğrenme kapasitesinde ciddi artışlar sağladığı görülmüştür.
*Tüm omurga rahatsızlıklarında ve bel ve boyun fıtıklarında ilk seanstan itibaren gevşeme,rahatlama,ağrılarda azalma,ve düzenli tedavi ile çok büyük ölçüde iyileşme görülmüştür.
*Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında(irritabl bağırsak sendromu,kronik kabızlık,reflü,kolit vs) çok hızlı rahatlama ,aşırı yeme ve iştahsızlık sorunlarında dengelenme ve normalleşme görülmüştür.
*Ms,Parkinson,Epilepsi ,Fibromiyalji dahil olmak üzere pek çok sinirsel-beyinsel rahatsız üzerinde düzenli tedavi ile etkin sonuçlar alındığı görülmüştür.
*Alzheimerlı hastaların yaşam kalitelerini arttırdığı,beyni uyardığı,plakları küçülttüğü bilinmektedir.
*Kronik yorgunluk,uykusuzluk,aşırı uyku,aşırı uyarılmışlık,vesvese,kaygılar üzerinde,yapılan doğru teknik ve uygulamalara dengeleyici etki sağlanmakta,metabolizma yavaşlatılabilmekte ya da hızlandırılabilmektedir.
*Migren ,kas ağrıları,eklem rahatsızlıkları ve adet ağrılarında geriletici ve çok büyük oranda rahatlatıcı etki sağlanmaktadır.
*Bebeklerde kolit,kabızlık ve uyku sorunlarını düzenlerken,zeka gelişimini ve tüm bedensel gelişimi yüksek düzeyde arttırdığı kanıtlanmıştır.
*Süt verimini yüksek oranda arttırdığı bilinmektedir.
*Depresyon,anksiyete,panik atak üzerinde son derece rahatlatıcı,gevşetici,iyileştirici etkileri gözlemlenmiştir.

HİÇ BİR RAHATSIZLIĞINIZ OLMASA BİLE:
-ENERJİ akışınızı dengelemek-TOKSİN atmak-KAN DOLAŞIMInızı düzenlemek-ANTİ AGİNG:Dokularınızı canlandırmak,Oksijeni arttırmak-BAĞIŞIKLIK: Bedenin kendini yenileme ve iyileştirme mekanizmasını harekete geçirmek-HORMONlarınızı düzenlemek,bedensel işleyişi düzene sokmak-KASLARınızı rahatlatmak-RUHSAL,psikolojik,sinirsel gevşeme,rahatlama ve dengeyi desteklemek için
BELİRLİ ARALIKLARLA REFLEKSOLOJİ SEANSI ALARAK GENEL SAĞLIĞINIZI DESTEKLEMENİZİ TAVSİYE EDERİZ

Comments are closed.