Refleksoloji ve Hacamat Seansları

REFLEKSOLOJİ NEDİR?

Kökeni uzak doğu’ya uzanan Refleksoloji, vücuttaki gerilimi almak ve nörolojik hastalıklarda destek tedavi sağlamak amacıyla, ayaklardaki belirli noktalara uygulanan bir masaj tekniğidir.
Yaklaşık 5 bin yıllık geçmişi olduğu bilinen refreksolojinin ilk uygulama yeri Çin olarak bildiriliyor. Günümüzde tamamlayıcı tıp kategorisinde yer alan Refleksoloji, bedendeki serbest enerji akışını sağlamak amacıyla kullanılan etkili ve zararsız bir yöntem olarak kabul ediliyor.

Yararları Nelerdir?

Öncelikle uygulama sonunda tüm bedeninize masaj yapılmış gibi rahatlama hissediyorsunuz. Sinir sisteminiz rahatlıyor, kan dolaşımınız hızlanıyor ve derin dinlenme sağlanıyor. Ayrıca uyku kalitesini artırma, enerji akışını dengeleme, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücudu toksinlerden arındırma gibi daha bir çok yararları bulunuyor.

HACAMAT NEDİR?

Hacamat günümüzde Alternatif Tıp şeklinde adlandırılan, Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, vücut içerisinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri vakum yolu ile kandan temizlemesidir.

Hacamatın Faydaları Nelerdir?

Hacamat kan üretimini düzenler.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Dokularda ve kanda bulunan toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
Kılcal damarlardaki tıkanıkları açar.
İç kanamaları durdurması da hacamat faydaları arasındadır.
Göze canlılık verir, gözün görme kabiliyetini artırır. Başından hacamat olan bir insan bunu hemen fark eder. Çünkü hacamatın etkisi hemen zuhur eder.
Kaslardaki ödemleri ve sertliği çözer.
Psikolojik ve sinirsel hastalıkların tedavisinde yardımcı olur. Hacamat yapılan bölgedeki kan akımı canlanır, dolayısıyla bu bölgelere oksijen ve besin daha kolay ulaşır.
Kan üretiminden sorumlu karaciğer, kemik iliği, dalak gibi organları uyarır.

Comments are closed.