Eğitimciler

Şafak Muhtaroğlu

Şafak Muhtaroğlu

Şafak Muhtaroğlu 2017 yılında Hayatölyesi Kişisel Gelişim Merkezini Kurdu.Şifa ve Farkındalık Çalışmaları Aktaran Eğitmenleri Organize Etmekte. Bioenerji ve Hipnoz seansları vermekte.

  • icon
Nilay Tülin

Nilay Tülin

Ruhum hayatı bir bedende deneyimlemek üzere 1977’de Nilay Tülin Candemir Muhtaroğlu olarak gelmeyi seçmiş.Çocukluğum ve eğitimimin ilk yılları Suidi Arabistan’da geçti. İstanbul’a dönüşümüzde Robert Koleji’nden mezun olup Kıbrıs’ta Girne Amerikan Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme bölümünü bitirdim.Fuarcılıkla başlayan ve dış ticaretle devam eden kariyerim sonucu emekli olup mutlu mesut bir hayat sürmeyi planlamıştım ki bir şeylerin doğru olmadığını,hayatın bundan ibaret olmadığını fark etmem uzun sürmedi.Hayatı ıskaladığımı hissediyordum,çünkü kendim olamıyordum.
Doğumumdan beri yaşamış olduğum farklı ruhsal tecrübeler, atalarımında şifacı olması gerçeği sonucu bedenimde yeni konumuma adapte oldu.Ve nihayet bir gün tüm cesaretimi de toplayarak ‘bundan sonra içimden geldiği gibi yaşayacağım’ deme cüretini gösterdim ve bu kararın getirdiği tüm sorumluluklarıda kabul ettim.
Kendim olmaya başladığım anda şifacılık yolunda hızlı adımlarla yol almaya başladım. Enerji tıbbı ve bilinçaltı çalışmalarında araştırmalar yaptıkça ve eğitimler aldıkça içimdeki şifacı derslerin çokötesinde bilgi ve deneyimler sunduTüm bu tecrübelerimi içselleştirerek hayatıma entegre ettikçe önümde sonsuz bir yol açıldı.Danışanlarımla gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla onların fiziksel-duygusal-zihinsel-ruhsal şifalanmalarına şahit oldum.Her can potansiyelini dolu dolu yaşamayı hakeder.Buna aracı olabilmekse birliğin muazzamlığını tatmana bir vesiledir.

Kubilay Aktaş

Kubilay Aktaş

Kubilay Aktaş
1975 yılında Mersin’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mersin’de, yükseköğrenimini Erzurum’da tamamladı. Metafiziğe ilgisi ilkokul yıllarında yaşadığı sıra dışı deneyimlerle başladı. Lise yıllarında daha da sıklaşan bu deneyimler onu dini konulara yönlendirdi. Bu alanda farklı kesimlerden birçok insanla tanıştı. Edindiği bilgilerle derin deneyimler kazandı.
Çeşitli vakıf, kuruluş ve kişilerden ‘Ruhsal Yetileri Geliştirme Teknikleri’ adı altında çok sayıda eğitim aldı. Bu eğitimleri ehl-i tasavvuf ve ehl-i hakikat kişilerle yaptığı istişareler sonucu ehl-i sünnet inancına uygun bir hale getirdi. Deneyimlerini ve hazırladığı programları ilk kez dinleyicileriyle paylaştı. On beş yıllık radyoculuk serüveninin ilk durağı olan Dadaş Radyo’yu sırasıyla, Moral Fm, Marmara Fm ve Bizim Radyo izledi.
Radyoya davet ettiği konuklarla Risale-i Nur merkezde olmak üzere tıp, felsefe, psikoloji, parapsikoloji, tasavvuf, tefsir, metafizik, fizik, biyoloji, kişisel gelişim, doğu öğretileri beden ve zihin sağlığı konulu programlar hazırladı, seminer ve konferanslar düzenledi.
Kitap çalışmaları ve belgesel nitelikli çalışmalarının yanı sıra seslendirme de yapan Aktaş, birçok prodüksiyon şirketinde danışmanlık hizmetinde bulundu.
Doğu öğretilerini ve metafiziği İslam Tasavvufu ile harmanlayıp yeni bir sentezle sunan yazar, birikimlerini pratik yaşamda etkin kullanmaya yönelik seminerlerde paylaşmaktadır. Yoğun talep üzerine 2008 yılından itibaren de düzenli olarak ders vermektedir.
‘Gizli Telkinle Kur’an Terapisi’ ve Dr. Hakan Yalman ile birlikte yazdıkları ‘Sözlerin ve Renklerin Gizemi’ adlı yayımlanmış iki kitabı bulunan Aktaş evli ve iki çocuk babasıdır.

Ogan Güneş

Ogan Güneş

Ogan Güneş
Ben 1967 yılında Medeniyetler şehri olan Hatay ın İskenderun ilçesinde doğdum. Liseli yıllarda zevkle takip ettiğim metafizik konularını çalışma hayatına atılmak üzere geldiğim İstanbul da daha derin araştırma fırsatı buldum.Kuantum fiziği ,düşünce gücü ,bioenerji ve parapskoloji gibi bir çok konuda kendimi geliştirip uzmanlık dalımıda bioenerjiden yana kullandım.Bioenerjı ilmine Alfa Bioenerji teknıklerını öğrenerek başladım daha sonra bu ılmı ust sevyelerde ogrenmek uzere Azerbaycan Bakü Bizness Akademi bıoenerjı-psıkoterapi-parapskolojı bolümünü bitirdim

Emine Karakurt

Emine Karakurt

Emine Karakurt
Emine Karakurt 1977 yılında Türkiye’nin Afyon ilinde dünyaya geldi. İşletme mezunu olan Emine Karakurt, insanın konu olduğu birçok işte kariyer basamaklarını tırmanırken girişimcilik ruhu ile insan kaynakları uzmanlığı ve iş-meslek danışmanlığı merkezi açmıştır.
Kariyeri sürecince büyük merak duyduğu fotoğrafçılık sanatını bir adım ileriye taşıyıp profesyonel fotoğrafçılık sektöründe hatrı sayılır bir yer edinmiştir. Bununla da yetinmeyen Karakurt, kişisel gelişimin en üst seviyesinde olan kendini gerçekleştirme mertebesine hayatının yönünü değiştirdiği nefes çalışmaları ile başlayıp manyetizma ile enerji dalgalarını fark edip bilinçaltı çalışmaları ile önce kendinin sonra ailesinin, arkadaşlarının ve danışanlarının sorunlarına yardımcı olmuştur.
Manyetizma’da kişilerin parapsikolojik yeteneklerini fark edip onlara ileriki adımlarında yol göstermektedir. Aldığı “Seraphim Blueprint” ile kişilerin ruhsal gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Amerika’da “6. Seviye Seraphim Blueprint Öğretmenliği” sertifikasını alıp bu konuda paylaşımlar yapmaktadır.
Buna ek olarak;
Kozmik Enerji
Reiki
EFT uygulamaları ile bireysel seanslar yapmaktadır.
Holografik evreni tamamen kavramış ve danışanların üzerinde keskin değişimleri çok hızlı Bir şekilde hayata geçirmeyi düstur edinmiştir.
Dünyasal yaşam ile spritüel ve enerjisel yaşamları mükemmel bir denge ile hem hayatına geçirmeyi başarmış hem de talepsizce kendine danışan ve soru soran herkese sonuna kadar yardımcı olmayı görev edinmiştir.

Ayşegül Pulathan

Ayşegül Pulathan

Ayşegül Pulathan.
1986 mezunu profesyonel yüksek mimarım. Son 15 yıldır da İstanbul da mekanların ruhunun yanında, kendi ruhumda olanları anlamaya çalışırken, yolculuk beni 2012 yılında değerli hocam Göksel Karabayır ile tanıştırdı. Bireysel konstelasyonlarımın mucizevi farkındalıklarını, çalışmanın gücünü deneyimledikten sonra kendisinin öğrencisi olarak 3 yıl süren “Konstelasyon Çalışmaları Eğitim Programı” nı tamamladım. Bu süreçte yine eş zamanlı aldığım uluslararası eğitimler oldu . Travma ve niyet konselasyonlarında ; Prof. Dr. Franz Ruppert, Prof. Dr. Vivian Broughton, İş (Organizasyon ) Konstelasyonlarında da Cecilio Fernandez Regojo, Jan Jacob Stam, Dr. Jane Peterson gibi konusunda muhteşem hocalardan eğitim alma şansım oldu. Halen, bu alanda gerçekleşen yurtiçi ve yurt dışı eğitim ve gelişmeleri takip etmekteyim. Konstelasyon çalışmalarımı İstanbul dan taşındıktan sonra ( 2017 itibariyle ) İzmir merkezli olarak gerçekleştiriyorum.

Pınar Akpınar

Pınar Akpınar

2009 senesinde annemin amansız bir hastalığa tutulmasıyla onun için ne yapabilirim sorusuyla serüvenim başladı.O zamanlar böyle bir sebebin beni şu ana taşıyacağından habersizdim.Reiki 1. Aşama, 2. Aşama derken yeteneğimi keşfetmemle birlikte bu yolu bana açan hocam Sevgili Ahmet Kaya’dan Reiki Master / Teacher eğitimini alarak, Reiki İnisiasyonuna başladım. Bu yıllarda enerji şifasıyla ilgili bütün eğitimlere ilgi duydum. Rahmetli Duran Türkoğlu’dan Quantum Dokunuş eğitiminin ardından, Access Consciousness eğitimleri aldım. Ardından Jose Silva’nın dünyaya duyurduğu Odaklı Düşünme eğitimi olan Silva Metodunu sevgili Ayşen Edis ve Jose Silvanın kızı Laura Silva’dan aldım.2013-2014 yıllarında Eric Pearl’ün asistanından Tune 1, Tune 2 ve Tune 3 (mentörlük )eğitimini ,2017 senesinde Kenan Boyraz’dan Alfa Bioenerji eğitimini tamamladım.Kuantum Düşünce Tekniği ve Optimum Denge Modeli seminerlerine katıldım.İnsanı fiziksel, zihinsel, enerjetik ve ruhsal boyutuyla holistik olarak gören ve inceleyen çalışmaların içinde oldum. Enerji şifası çalışmalarındaki başarılarılarım beni bilinçdışına yönlendirdi. Refik Korkmaz’dan Bilinçaltı Dili Eğitimini alarak eğitmen oldum. 2018 senesinde Ahmet Ünal’dan Uluslararası Akreditasyonlu Hipnoz Uzmanlığı eğitimini tamamladım.Yaklaşık 10 yıldır, insanı bilinç ve biliçdışı katmanlarıyla birlikte tanımaya, anlamaya ve yardıcı olmaya yönelik çalışmaların içinde olmaktan mutluluk ve onur duyuyorum.

Çağın Can

Çağın Can

Erhan Öney

Erhan Öney

Erhan Öney
Erhan Öney uzun yıllar sürdürdüğü lisanslı sporculuk hayatında takım çalışması bünyesinde; Hareket Bilimi(Kinesioloji), Psikoloji ve Egzersiz Fizyolojisi konusunda kendini geliştirmiştir.
Fiziksel Koçluk ile yoluna devam ederek, bu bilgileri profesyonel hayatında kullanma olanağı bulmuştur.
Erhan , 5 yıldır bireysel olarak ‘Enerji Anatomisi ve Enerji Terapisi’ eğitimi almaktadır . Halen sürdürdüğü bu eğitiminde daha da derinleşmekte ve ‘Geleneksel Çin Tıbbı’ ile olan sentezini kendi terapilerinde uygulamaktadır.
Avustralya’da Şamanizm ve Şamanik Şifa Teknikleri konusunda kapsamlı bir eğitim almıştır.
Sydney/ Avustralya’da çeşitli kliniklerde terapist olarak çalışmıştır.
Erhan eski bir ‘Reiki Avustralya’ üyesi, sigortalı bir terapisttir.
Kendisi Qi Gong Eğitmeni ve Holistik Şifa Terapistidir.
Şifa, Enerji Terapisi ve Şamanizm ile ilgili yazılar yazmaktadır.
Erhan bireysel çalışmaların yanında, Şamanik Atölye Çalışmaları yapmakta ve Enerji Anatomisi / Enerji Terapisi konularını kapsayan grup çalışmaları düzenlemektedir.
Şu anda çalışmalarına ve bireysel seanslarına İstanbul’da devam etmektedir.

Beliz Aktan

Beliz Aktan

Türkiye’de ilk defa YÖK onaylı bir eğitim programıyla İstanbul Aydın Üniversitesi’nde açılan 2 senelik Astroloji Eğitimi’yle astrolojinin büyülü dünyasına adım atan Beliz AKTAN daha sonrasında astroloji eğitimlerine sırasıyla;
Ezoterik Astroloji
Parapsikoloji
Okült Astroloji
Medikal Astroloji
Ve
Uranyen Astroloji ile devam etmekte olup bireysel , çiftlere , şirketlere ve organizasyonlara yönelik danışmanlık ve yol gösterici hizmetler vermektedir

Pınar Özbay

Pınar Özbay

Ben kimim?
1978’de İzmir’de başlayan bu hayattaki yolculuğuma, yine İzmir’de 9 Eylül Üniversitesi işletme bölümünü bitirip akabinde bir buçuk sene süren Kanada’da eğitim ve yaşam deneyimim ve yıllar süren tekstil-satın alma kariyerimle İstanbul’da devam ettim. Şu an geriye baktığımda çok daha iyi fark ediyorum bu yaşamımdaki kontratlarımın ne kadar güzel çalıştığını, tüm kontrat ve kendime sözlerimle yoluma ne kadar güzel devam ettiğimi!
Hatırlamalarım daha küçükken başlamış olsa gerek ki henüz 10-11 yaşlarında bir çocukken babama Şamanizm’in ne olduğunu, bizlerin Şamanizm’i yaşamayı neden bıraktığımızı sorardım. Lisede başlayan insana dair merakım ve buna dayanan psikoloji okuma isteğim gerçekleşmedi ve işletmeyi yanında çokça psikoloji kitabı ile birlikte bitirdim ve akabinde uzun yıllar süren kurumsal hayat.! İlahi Plan’a ve Bütün’e şükürler olsun ki; bu sayede yaşadığım deneyimler, beni kendimi bulmaya, Öz’ü aramaya itti. Ben kimdim, ne hissediyordum, neden acı çekiyor, neye öfkeleniyor, ne zaman mutlu oluyordum?! Neden vardım, neden bu hayatı yaşıyordum?! Çok düşündüm, çok sorguladım, çok da araştırdım..
Kendime yolculuğum sırasında sayısız üstad ve öğretmenle tanıştım sorularıma yanıt olan, bendeki cevapları açığa çıkaran, beni adım adım öteye götüren! Hepsine her daim gönülden şükranlarımı sunuyorum. Ve tabiki bu yolculukta bana bir gülümsemesiyle bile eşlik eden herkese!
Yavaş yavaş şekillenen yolculuğum ve artmaya başlayan farkedişlerim Seraphim Blueprint Enerji Sistemi’nin hayatıma girmesiyle tamamen dönüştü. Her geçen gün beni bir üst seviyeye taşıyan ve gelişimi, dönüşümü her daim devam eden Seraphim enerjileri sayesinde çok daha güzel kapılar açıldı yolculuğumda ve açılmaya da devam ediyor. Bende yarattığı muhteşem etkileri ve sevgiye dönüşümümden sonra Seraphim Blueprint sistemini olabildiğince herkese tanıtmaya ve öğretmeye karar vererek; eğitmenlik eğitimlerimi de North Carolina’daki Seraphim Valley’de Ruth Rendely ile tamamlayıp hayat yolculuğumun dönüm noktalarından birine adım attım. Bu adım beni Nepal’de bir ay süren manastır yaşantım ve sonrasında Hindistan’da kendimi aşma yolculuğuma taşıdı. “Kendimi aşma, sevgide buluşma yolculuğum” olarak adlandırdım çünkü bir sırt çantasıyla nerede kalacağımı bilmeden çıktığım yolda yeni öğretmenlerim ve yeni öğrencilerimle ve en büyüğü koşulsuz sevgiyle buluştum.
Şu an Seraphim Blueprint’in altı basamağının eğitimlerini vermekte ve yolunu sevgiyle yürümek isteyen herkesle bireysel ve grup şifa çalışmaları düzenlemekteyim. Öz’de, hepimizde var olan ışığımızı farketmemiz, Bir’in parçası olduğumuzu hatırlamamız için kanallık, rehberlik yapmaktayım.
Herşeyin Öz’ünün SEVGİ olduğunu hatırlıyor ve Sevgi’de Bir olmanın kutsallığını, güzelliğini ve huzurunu bu bilinçte buluşmak isteyen herkesle paylaşmayı diliyorum.
Sevgi ile, Bir ile..
#dünyayısevgikurtaracak

Fatih Küçükuysal

Fatih Küçükuysal

FATİH KÜÇÜKUYSAL

Ege Üniversitesi 1998 Kimya Bölümü, Eskişehir Üniversitesi 2014 “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” ve 2016 “Sosyal
Hizmetler” mezunudur. 5 seneden fazla özel ve kamu okullarında kimya öğretmenliği yaptı. GSB onaylı Spor Masörlüğü
ve MEB onaylı Batı & Doğu masaj ekollerinin (Shiatsu, Thai, Ayurvedik, Refleksoloji vb) sertifika programlarına katıldı.
Dr. Bülent Uran’dan Hipnotik Regresyon Teknikleri, Gülcan Arpacıoğlu’ndan EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) iNLP
Center’dan NLP (Beyin Dili Programlama), Hamsa Saraswati’den Hamak (Flying) Yoga, Alan Horne’dan International
Pranic Healing ustalık sertifikaları aldı.
Avrupa Birliği fonuyla Letonya’da bir haftalık “Yetişkin Eğitimi ve Cahilliği Önlemede Yeni Okuma Metodları” ve
Slovenya’da 1 haftalık “Gönüllü Gençlik Değişimi Grup Liderliği” ve İtalya’da bir haftalık “Ekoloji ve Sportif Aktif Gençlik”
eğitim programlarında bulundu. Çeşitli kurumlarda “Evde Yapılabilen Ekolojik Temizlik ve Doğal Kişisel Bakım Ürünleri”
“Eğlenceli Kimya Deneyleri” atölyelerini, “Stres Yönetimi” uygulamalı seminerlerini ve “Yeşil Kimya ve Geri Dönüşüm”
seminerlerini verdi. Bu konularla ilgili çeşitli kişisel gelişim merkezlerinde bireysel ve grup çalışmaları yönetti.
Şu an İstanbul’da ve şehir dışında eğitsel çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda kamu yararına sosyal projeler
tasarlamakta ve yürütmektedir. Savaş ve kimya farkındalığı hakkında kitap yazmakta ve televizyon programlarına
konuk olmaktadır. Aynı zamanda açıktan medya-iletişim okumaktadır. Avrupa Birliği çalışmaları yürüten gençlik
derneği YOUTHART Danışma Kurulunda üye ve proje komisyonu üyesi, TÜSODER Tüketici Sorunları Derneğinde eğitim
ve sağlık komisyonları üyesi, Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği BUĞDAY’e üye ve BÜSED Bütünsel Sağlık ve Ekoloji
Derneği yönetim kurulu başkanıdır.

Cenk Gücbilmez

Cenk Gücbilmez

1976 İstanbul Doğumludur, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. 15 senelik ithalat – ihracat sektöründeki kurumsal deneyiminden sonra müzik-ses-ritim ekseninde yoluna devam etmektedir

Müzik-ses-ritim yolculuğu Okay Temiz Ritim Atölyesi Afrika ritimleri ve müziği ile ilgili çalışma ve konserler ile başladı. Engin Gürkey Ritim atölyesi’nde Latin ritim ve müziği çalışmalarında bulunduktan sonra kendi projeleri üzerinde çalışmaya başladı. Afrofanga, Afrotolia, Naif, Ahmet Beyler, İstanbul Soundpainting Orchestra gruplarında perküsyon ve davul çaldı. Son olarak Şamanik ritim ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan Shamoon grubunda perküsyon ve sesini kullanmaktadır. Ayrıca Rhythm Arena ekibi ile ritim üzerine çeşitli kurumsal workshop çalışmalarında yer almaya devam etmektedir

Uzun yıllar Hindistan, Nepal ve Tibet’te yaşamış olan Belçikalı Surya Maarten ’den “Çakra sesleri ve Tibet Kaseleri” üzerine, British Academy Soundhealing Therapy (BAST) merkezinde de kristal kase, gong, tibet kaseleri üzerine eğitim aldı. Peter Hess “Tibet Kaseleri ile Ses Masajı Uygulayıcısı” dır.
Ses, Müzik, Ritim üçgeninde yolculuğu devam etmektedir

Perküsyon ve davul çaldığı albümler:

Shamoon – Merkabah
Ahmet Beyler – Hayat Nerde

Sertifikalar:

Peter Hess Ses Masajı Uygulayıcısı
Yeditepe Üniversitesi Yaşam Koçluğu
Yeditepe Üniversitesi Stres Yönetimi

Özge Keke

Özge Keke

Özge Keke Kimdir?
Özge Keke
1983 yılında İzmir’de doğdum. Halen İzmir’de yaşıyorum, bir çocuk annesiyim. “Hayatın anlamı nedir, gördüğüm gerçeklik hakikat midir, başka bir gerçeklik mümkün müdür?” gibi konuları da ergenliğimde bu şehirde sorgulamaya başladım. 2002 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a gittim ve orada, yoğun bir ileri ergenlik bunalımı yaşarken, dünyayı daha güzel kılabilmenin yolunun dış dünyayla muhalif yollarla mücadele etmekten ziyade, içe dönüp kendimle ve tüm var oluşla barış içinde hayatın kendisini keşfetmek olduğunu anlamaya başladım. Bu süreçte yaptığım okumalar ve bu sayede keşfetmeye başladığım küçük uygulamalar bir yandan beni bir süre rahatlatsa ve oyalasa da diğer yandan daha fazlasını öğrenme-keşfetme isteğimi de kaşıdığından, pratikte kullanabileceğim enerji şifası yöntemlerini öğrenmeye karar verdim. Böylelikle 2006 yılında şifa enerjileriyle çalışmaya başladım. Var oluşu anlamanın ve anlamlandırmanın, temelde kişinin kendini tanıması ve dönüştürmesi ile ilgili olduğunu anlamaya ve kavramaya başladım. Bu süreçte birçok şifa ve tekamül enerjisi ile tanıştım. Bu enerji sistemlerinin büyük bir bölümünü halen aktif bir biçimde kullanıyorum.
Artık öğrendiklerimi aktarmanın vaktinin geldiğini düşünüyor, bu yolda ilerlemek isteyenlere yardımcı olabilmeyi diliyorum.
Kullandığım enerji sistemlerinden bazıları:
Reiki 1 /2006/Turgay Köyağasıoğlu
Reiki 2 /2007/Turgay Köyağasıoğlu
Reiki 3A/2008/Korkut Keskiner
Reiki 3B/2019/ Turgay Köyağasıoğlu
Kundalini Reiki 1-2-3/2006/Atilla Akar
(boosters)4-5-6-7-8-9/Mehmet Can Karslı
Ra Sheeba/2007/ Korkut Keskiner
Golden Triangle/2008/Atilla Akar
Çakra-Aura Terapi uygulayıcısı/2010/Korkut Keskiner

Musa İbrahim

Musa İbrahim

Musa İbrahim ÖVGÜN
Uzman Pisikolog/Uzman Hipnoterapist/Aile Danışmanı
1991 yılında E.Ü. Psikolji Bölümü’nden mezun oldum. 10 yıl boyunca öğretim elemanı olarak Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde görev yaptım. Bu sürede psikolojin yanı sıra, araştırma teknikleri, Bilimsel metodoloji ve istatistik gibi alanlarda uzmanlaştım. Daha sonra piyasa deneyimim başladı. Psikolojinin kullanıldığı pek çok alanda aktif olarak çalıştım ve pratik edindim. Psikoteknik ve özel eğitim deneyimlerinden sonra bireysel danışmanlık alanına yöneldim. Bireysel ve grup terapistliği alanında gerekli hizmet içi eğitimlerimi tamamladım ve aktif olarak alanda çalışarak deneyim kazandım. Aile terapisti olarak da çalışabilmek için bu konudaki diplomamı aldım. Daha sonra aile terapisini tamamlayıcı bir alan olan cinsel terapi konusundaki eğitimimi de bitirdim. Halen bireysel terapistliğin yanı sıra aile danışmanlığı ve cinsel terapi alanlarında yetkili ve uzman olarak çalışmaktayım. Uzun yıllar içinde pek çok çocuk ve ergen danışana rehberlik ettim. Bu konudaki bilgi ve tecrübemi pekiştirme fırsatı buldum. Yüksek lisans alanım olan sosyal psikolojiyi uygulama alanına geçirdim ve 2013-2015 yılları arasında politik danışmanlık yaptım. 2015 yılında sigarayı bıraktım ve kendi deneyimlerimden de yola çıkarak bir “sigara bıraktırma terapisi” yöntemi geliştirdim. Kendi geliştirdiğim bu yöntemle danışanların sigaradan kurtulmalarına oldukça önemli destekler verdim. Üniversitedeki çalışma yıllarımda temsilcisi olduğum bilişsel okulun alanda da pratiğini yapabilme şansım oldu. Bu bağlamda Bilişsel-Davranışçı terapi konusunda yoğunlaştım. Son yıllarda Aile danışmanlığının da etkisiyle Duygu Odaklı Terapi alanında da danışanlara yönlendirmeler yapmaktayım. Ve Son olarak HPN Akademi eğitimlerine katılarak Avrupa Birliği akreditasyonlu hinoterapist beldemi aldım. Ve danışanlarımla işbirliği içinde pek çok psikolojik sorundan kilo verme ve sigara bırakmaya kadar, HİPNOTERAPİ uygulayarak çözümler üretmekteyim.

Amine Bahar Yaltı Küroğlu

Amine Bahar Yaltı Küroğlu

Bahar Küroğlu

1985 yılı Bergama doğumluyum. Uzun yıllar aldığım müzik eğitiminden sonra kararımı değiştirerek Ümran Baradan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ nde Resim Eğitimi aldım.

2008 yılında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı’ndan Onur Belgesi ile mezun oldum. Uzun yıllardır Grafik Tasarım Uzmanı olarak Reklam Ajanslarında ve Yazılım Şirketlerinde hizmet vermeye devam ediyorum.

Mesleğimi profesyonel olarak ilk adım attığım, her sene yepyeni şeyler öğrendiğim, öğrendiklerimi paylaşabildiğim kadar çok paylaştığım 20. Yılımı kutluyorum bu yıl.

Bu süreçte fotoğraf ve resim alanında bireysel, karma ve yarışmalı sergiler olarak toplamda 33 sergiye katıldım ve heyecanla söyleyebilirim ki bu sene de kendi gelişim ve değişimimden ilham alarak başladığım yeni bir interaktif resim sergi hazırlığı içerisindeyim.

Kişisel gelişim yolculuğum kendime yaşam koçu olmakla başladı ve tüm çalışmalarımı disiplinler arası etkileşimden yararlanarak hazırlıyorum ve uyguluyorum.

Bu süreçte mesleğimi geliştirmek için aldığım eğitimlerle birlikte;

Usui Reiki I Sertifikası, Reiki Master Teacher Korhan Kadir Karacan,

Psikopedagojik açıdan Çocuk Resimleri Analizi ve Çocuk Resim Testleri Sertifikası Adnan Menderes Üniversitesi,

Renklerin Analizi Kursu bitirme sertifikası, Doç. Dr. Bilal Semih Bozdemir ve

Uluslararası onaylı EDUCERT Sanat Terapisi Sertifikası , Psikiyatrist Doktor Hira Selma Kalkan ile İstanbul Kent Üniversitesi’ nde gerçekleştirilen yüz yüze eğitimlerini almış bulunmaktayım.

Ve tabi ki sayısız kitap, film, spor, şifa ve nefes egzersizleri ve meditasyon…

Artık bir çok bilgiyi deneyimlemiş ve özümsemiş olarak, aldığım eğitimleri harmanlayıp kendi enerjimi de içine katarak sizlerle paylaşıyorum. ..

Hadi gelin yaşam yolculuğumuzu birlikte daha keyifli hale getirelim

Şaver Dinçer

Şaver Dinçer

Şaver Dinçer

1981 yılında İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra Üniversite eğitimlerinin hemen ardından Özel Eğitim Kurumlarında Anaokulu Öğretmenliği , sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı iş birliğinde el sanatları eğitmenliği yaptı.
Spiritüel konular, ezoterik öğretiler, varoluş süreci, dünya dışı varlıklar, kuantum fizik ve tasavvuf ilgi alanları arasındaydı ve bunlarla ilgili sayısız kitap okuyarak seminerlere katıldı.
Hem dünya realitesinde hem de kişisel tekamülde ilerleyebilmek için, hangi öğreti enerjime en uygundur? sorusuyla devam ederek, içsel yolculuğunda; Usuiki Reiki, Eft Terapisi çalışmalarının ardından Access Consciousness araçları ve InnerSpeak ile tanıştı. Ve bu araçların kişisel tekamülde kendisi için en hızlı ilerleyen araçlar olduklarını keşfetti.
İnsan hayatında olumsuz olarak tanımladığı her şeyin kök sebepleri çözüldüğünde ve bedenden elektriksel yükleri kaldırıldığında, bilinci, bedeni, realiteyi dönüştürebilme kapasitelerini neşe, kolaylık ve ihtişamdan işleyen Access Consciousness’ta deneyimledi. Daha derinlere inebilme ve kök nedenleri görebilme kapasitesini innerspeak ile geliştirmeye devam ediyor.
Bu dönüştürücü farkındalık yolculuğunda;
Access The Bars Uygulayıcı ve Eğitmeni ,
Access Energetik Facelift Uygulayıcısı ve Eğitmeni,
Access Beden Prosesleri Uygulayıcısı,
TTT Entities,
Innerspeak Uygulayıcısı olmakla birlikte ileri seviye eğitimler alma yolunda ilerlemektedir.

Korhan Kadir Karacan

Korhan Kadir Karacan

Korhan Kadir Karacan
1977 İzmir doğumlu… Numerolog, Reiki Master Teacher ve Tasarımcı. Bateri çalmak, Ney üflemek başlıca hobileri.

Hüseyin Güngör

Hüseyin Güngör

16 yaşımda depresyon benzeri bir durumda olduğumu hissettiğim anda benim için her şey çok geçti. Yaklaşık 6 ay boyunca beni pençelerine alan bu zihinsel durum ev ve okul arasında sıkışmama, arkadaşlarımla konuşmama, beni derin bir hüzün ve mutsuzluğa sürüklüyordu.

O dönemde ailem ve çevremle olan iletişimsizliğim bir çok arkadaşımın dikkatini çekmişti.O dönemde kişisel gelişim ile ilgili bir çok kitap okuyan yakın bir arkadaşım bana self hipnozu önermişti.

En başta bana yardımcı olamayacağını düşünsem de ne kaybederim diye düşünerek kitaplar okuyarak öğrenip self hipnoz yapmaya başladım.2 aylık süre boyunca yaptığım çalışmalar sonunda yeni bir ben ortaya çıkmıştı.Hayata daha mutlu ve güzel bir gözle bakabilmeye başladım.Daha sonraları bu yöntemleri çevremdekilerle paylaştım.Bazı yöntemlerin herkeste işe yaramadığını gördüm veya ben tam konuya hakim değildim.

Bu yüzden asistanlık yaparak bir kurumda hipnoz eğitimi almaya başladım ve ondan sonra daha farklı terapi yöntemlerini kendime kattım.

Aldığım eğitimleri kendime has Pareto ve Parkinson Prensipleri ile uygulaması daha kolay ve daha etkili eğitimler haline getirdim.

Türkiye’deki Hipnoz eğitimlerinde eğitime katılan kişilerin eğitimin sonunda sadece %20 si hipnozu iyi uygulayabilirken geliştirdiğim uygulamaya dayalı hipnoz eğitimim ile bu oranı %100 seviyesine çıkardım.

Mind Academy İnternational da Hypnosis ve Hipnoterapy eğitimi aldım.
2011 yılında Bilimsel Hipnoz Akademisi Derneğinin en genç üyesi olarak kayıtlara geçtim.
Bilimsel Hipnoz Derneği tarafından 2012 yılında Türkiye’nin en Genç ve Başarılı Hipnotisti seçildim.
Mind Academy İnternational da Hızlı ve Anlık Hipnoz Eğitmeni olarak çalıştım.
Confort Zone çalışmaları ile danışanlarıma özgüvenli yaşama sanatını gösterdim.
NLP eğitimini Kişisel Gelişim Dünyasında tamamladım ve verdiğim tez ile bir çok kişinin faydalanabileceği Çarpıcı Yaklaşım eğitimini oluşturdum.
Ayla Şimşek Danışmanlıktan Yaşam Koçluğu Eğitimi Aldım(Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı)
Usui Reiki üzerine eğitim aldım.
EMDR tekniği üzerine eğitim aldım.
EFT üzerine eğitim aldım.
İleri Düzey Hafıza teknikleri üzerine eğitim aldım.
Aynı zamanda yaklaşık 4 senedir youtube ta Hipnoz,kadın erkek ilişkileri, ikna ve kişisel gelişim üzerine videolar çekiyorum.Şuanda ise Youtube ta 40.000 Odaklı Abone sayısına ulaştık.
Şuanda ise 10 senelik bir tecrübe ile hipnotik yaşam koçluğu yapıyor ve aynı zamanda Hipnoz-Regresyon Terapisi ile ilgili eğitimler veriyorum.

Hakan Yedican

Hakan Yedican

Hakan Yedican Kimdir?
1978 yılında Ankara’da doğdu.1988 sınavını kazanıp yarı zamanlı olarak başladığı H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Bölümü’ne ertesi yıl da sınavı kazanarak Philippe Garcia’nın öğrencisi ve tam zamanlı olarak başladı. Ardından Doç. Haşim Yedican’ın öğrencisi olarak orta, lise ve lisans dönemlerini tamamlarken yüksek ikinci sınıfı
atlayarak Haziran 1998 yılında Bölüm Birincisi ve okul ikincisi başarılarıyla mezun oldu.Ardından aynı bölümde Master programına girerek Ocak 2002’de başarıyla Master’ını tamamladı ve bu süreçte Araştırma Görevlisi kadrosuyla 4 yıl Modern Bale’de
perküsyon ve piyano çaldı.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Vurmalı Çalgılar Bölümü’nden mezun oldu.Ardından Master ve Doktora eğitimlerini de tamamladı ve H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Bölümün’de Öğretim Görevlisi oldu. Senfoni,Opera ve akademik orkestralarda uzun yıllar boyu yurt içi ve dışında çok sayıda konser,turne,TV-Radyo programları gibi birçok etkinlikte yer aldı. Modern Bale’de perküsyon ve piyano eşlikçiliği, Caz Bölümü’nde Bateri dersleri de verdi.
Çocukluğundan itibaren uzay, dünya dışı yaşam, piramitler gibi konulara aşırı merak ve ilgi duydu. İlgisi ve bilgisi günümüze kadar sürekli olarak arttı ve son yıllarda yaptığı yoğun araştırmalar doğrultusunda birçok konuyu dikkatle inceleyerek çeşitli teori ve bağlantılar oluşturdu. Özellikle Anunnakiler, İnsanlık tarihi, Piramitler, Kadim ve Antik Medeniyetler, İnanç Sistemleri, Frekanslar, Dünya dışı yaşam ve Ufolar gibi konular ve bu konuların birbirleriyle etkileşimlerini araştırarak günümüzle ilgili bağlantılarını açığa çıkartabilmek için araştırma ve çalışmalarına sürdürmekte ve halen H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Vurmalı Çalgılar Bölümün’de Öğretim Görevlisi olarak da görevine devam etmektedir.