Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

KUŞAKLAR SİSTEMİ Ücretsiz Tanıtım

Şubat 6 @ 7:00 pm - 8:00 pm

KUŞAKLAR SİSTEMİ
Ücretsiz Tanıtım
Ayşegül Yargın

TARİH: 6 ŞUBAT 2020
19:00-20:00

YER: Hayatölyesi
İletişim: 0553 289 9912
Karşıyaka Çarşı Akbank sk.

Bazen içinizden “Bu Çocuk Bir Değişik! diyerek birilerini yargıladığınız oluyor mu?
Ya da siz hep öyle değişik miydiniz?Anlaşılmadığınızı hissettiğiniz bir çocukluk mu geçirdiniz?

Ailedeki iletişim bağınız kriz anları taşıyor mu?Çocuk sahibi olmak istiyorsunuz ama endişe mi duyuyorsunuz?Peki anne baba olmak sizin için ne anlama geliyor?

“Akıl, beden ve ruh bir aradalığının potansiyel olarak en yüksek doğuşu olan sizler, yeni jenerasyonlarsınız.”

Bu seminerde yeni jenerasyon sağlıklı bir dünyaya doğabilsin,her kuşak kendini kolayca ifade edebilsin anlaşabilsin diye jenerasyonlar arası iletişim ve uyumu nasıl sağlıklı tutacağımızı keşfediyor olacağız.

Bu tazelenme sürecini pozitif bilimler aracılığıyla keşfedip uygulama pratikleri yapacağız.İşte o zaman öz farkındalıklı bir iletişimin içsel keşiften daha da fazlası olduğunu birlikte özümseyeceğiz.

Varoluş ve kuşak hikâyenizi dinleyip
içsel dengenize ve toplumsal uyuma bir adım daha yakınlaşmaya hazır mısınız?
(Atölye yazarın Bu Çocuk Bir Değişik! kitabını referans alarak hazırlanmıştır.)

Ayşegül Yargın kimdir?
Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuş Pedagoji alanında yine aynı üniversitede eğitim almıştır. Pamukkale Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Halkbilim Bölümü’nde öğrenim hayatına devam etmiştir. Orta Asya Kültürü ve İnançları ile Türk Lehçeleri alanlarında saha çalışmalarına Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Öğretim Elemanlığı görevi sırasında başlamıştır. Türkoloji, Türk Dilleri, Halkbilim, Eğitim, Pedagoji, Sosyal Hizmetler, Etkili İletişim, Sosyal Arabuluculuk ve Çatışma Çözümü, Kuşak Teorisi alanlarındaki ulusal ve uluslararası saha bilgi ve deneyimlerini göç ve göçmen çalışmaları ile taçlandırmıştır.
Uluslararası Yardım Gönüllüsü olarak, Ayses Angels –Çocuklar İçin İnsiyatifi’ni kuran Yargın “Sevginin Dili” projesi ile geçtiğimiz yıl Türkiye’de En İyi Gönüllülük Hikayesi-Sosyal Girişimcilik yarışmasında ödül almıştır.
Çalışmalarına KIBATEK (Kıbrıs,Balkanlar,Avrasya,Türk Edebiyatları Kurumu) Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam eden Ayşegül Yargın’ın, “Kuşak Araştırmacısı” olarak yazdığı “Bu Çocuk Bir Değişik!” isimli bir kitabı bulunmaktadır.
Yargın, çeşitli süreli yayınlarda yazılar yazmakta kişisel ve kurumsal eğitim seminerleri vermekte ve konferanslarda konuşma yapmaktadır.

Detaylar

Tarih:
Şubat 6
Saat:
7:00 pm - 8:00 pm
Etkinlik Kategori:

Mekan

Hayatölyesi
Tuna Mh. Salah Birsel Sk. No:35B K:4D:4 Karşıyaka(Akbank Sk.)
İzmir, 35600 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0 553 289 99 12
Website:
www.hayatolyesi.com